Pazar yeri Güvenli Alışverişin İpuçlarıyonlife.com olarak birçok güvenlik uygulaması kullanıyor ve kullandığımız uygulamalara her geçen gün yenisini ekliyoruz. Aşağıda yapacağınız alışverişlerinizde sizleri korumak ve yardımcı olmak üzere ek olarak hazırladığımız önemli ipuçlarını bulabilirsiniz.

Lütfen okuduktan sonra alışverişlerinize devam edin.

1- yonlife.com'da ilanlar internet kullanıcıları tarafından oluşturulmakta olup yonlife.com 'un satıcı veya alıcı ile herhangi bir bağlantısı yoktur.

2- Daha güvenli alışveriş için aşağıdaki yazılanları göz önünde bulundurun.

3- Tanımadığınız kişilere kaparo ödemeyiniz, telefon, havale, kredi kartı v.b. yöntemlerle para transfer etmeyin.

4- İlanda belirtilen telefona ulaşamıyorsanız veya numara yanlışsa bu ilana şüphe ile yaklaşın.

5- Özel bilgilerinizi, T.C. Kimlik no, nüfus cüzdanı, kredi kartı bilgileri, şifre v.b. bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın.

6- Alacağınız her tülü pazar yeri ürünlerini görmeden incelemeden, doğruluğu olup olmadığına emin olmadan, ayrıntılı bilgi edinmeden almaya karar vermeyin. Resimler yanlış veya dolandırıcı kişiler olabilir.

7- Ürünü kargo v.b. ile alıyorsanız önce kapıda ürünü açıp kontrol edin sonra teslim alın.

8- İş ilanlarıyla ilgili kayıt ücreti fotoğraf ücreti v.b. ödeme yapmayın.

9- İnandırıcı olmayan iddialara, çok ucuz ürünlere, kısa sürede zenginlik v.b. vaatlerine inanmayın.

10- yonlife.com'daki ilanların hukuki cezai sorumluluğu ilanı oluşturan kullanıcıya aittir,

11- yonlife.com bu konuda sorumlu tutulamaz.

12- Aldatıcı veya uygunsuz olduğunu düşündüğünüz ilanları bize bildirin....yonlife.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından yonlife.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz